Teşekkür

Teşekkür

Fidan Bağışı Teşekkür

Gülistan Gençlik Kulübü tarafından başlatılan Mahmud Es’ad Coşan Hatıra Ormanı Projesi, Gülistan gönüllülerinden yoğun ilgi görerek hedeflenen sayının üstünde fidanın toprakla buluşmasına vesile oldu.

Gülistan Gençlik Kulübü tarafından organize edilen projede, başlangıçta 2000 fidanın fidanın toprakla buluşturulması hedeflenirken Mahmud Esad Coşan ismine olan hürmet ve sevgi hedeflenen sayının daha üzerinde fidanın toprakla buluşmasıyla tamamlandı.

“Dünyaya Nefes Olmak”

Gülistan gönüllülerinin ‘’dünyaya nefes olmak’’ gayesi ile www.dikiliagacimvar.com internet sitesinden fidan bağışında bulunduğu projede toprağın bağrına binlerce taze fidan bırakılırken merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi de dualar eşliğinde rahmetle yad edildi.

Projeye ilişkin görüşlerini dile getiren Gülistan Gençlik Kulübü Başkanı Ramazan KESİK: ‘’Ülkemizin ve dünyanın temiz havaya ve İslam ahlakına olan ihtiyacının bu kadar hissedildiği bir dönemde, temiz havanın kaynağı olan fidanların toplumumuzu yeşertecek olan genç evlatlarımızın eliyle manevi önderlerimizden Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi Hatıra Ormanı Projesi kapsamında toprakla buluşturulmasını çok anlamlı buluyoruz. Öyle inanıyoruz ki toprağın bağrında büyüyerek insanlığa nefes olacak fidanlar gibi, merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendinin attığı tohumlarla boy veren genç evlatlarımız da ülkemize ve insanlığa nefes olacaklardır.’’ şeklinde konuştu.

Gülistan Gençlik Kulübü yetkilileri de Mahmud Es’ad Coşan Hatıra Ormanı Projesine olan destekten ötürü memnuniyetlerini dile getirirken Gülistan gönüllülerini heyecanlandıracak yeni çalışmaların hazırlığı içerisinde olduklarını ifade ettiler.

Hayırda yarışmak için takipte kalın!

By | 2020-11-28T17:01:38+00:00 28 Kasım 2020|Faaliyetler, Genel, Sosyal|